top of page
Bir Tatlı Kaşığı Çamur.png

Ekibimiz

cansu canaslan biyografi

Cansu Canaslan

   1999 yılında İstanbul’da doğdu. 2021 yılında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun oldu. 2024 yılında Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tiyatro Anabilim Dalı yüksek lisans programından mezun oldu. Aynı bölümde, Araştırma Görevlisi olarak çalışmaktadır. Araştırmalarını feminist sahneleme ve oyunculuk alanlarında sürdürmektedir.

   Sarah Brown ile maske oyunculuğu üzerine, Güray Dinçol ile fiziksel tiyatro ve Clown üzerine çalışmalar yaptı. Michael Checkov Europe Training eğitimlerini tamamladı. Aynı zamanda Akbank Sanat’ta modern dans alanında çalıştı. Mezuniyet oyunlarının dijital kayıtları “Yüzleşme” adlı sergide gösterildi. “Başka Biri” ve “Kapuska” adlı oyunlarda oyuncu, “Dünya Saat Mekan” ve “Elveda Bay Haffman” oyunlarında yardımcı yönetmen olarak görev aldı. Kadıköy Boa Sahne’de Genel Koordinatör olarak çalıştı, tiyatro oyunlarının yanı sıra “Podcast-Sen Nasıl Yaptın?”, “Dijital Tiyatro-Boa Kısalar” gibi projeleri yürüttü. “Illyria Diyarının Aslanları” adlı çocuk oyununu yönetti.

   Günümüzde, 2022 yılında kurduğu Nushu Tiyatro’nun, 26. İKSV İstanbul Tiyatro Festivali’nde prömiyer yapan “Bir Tatlı Kaşığı Çamur” adlı oyununda oynamaktadır.

Image (7).jpeg

Bengisu İspir

Kurucu/Oyuncu

1999, Antalya doğumludur. 2021 senesinde Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Marcus Graf’ın küratörlüğündeki Yüzleşme Sergisi’nde mezuniyet oyununun dijital kaydıyla yer aldı. Öğrencilik yılları sırasında drama eğitmenliği yaptı. Aynı dönemde çeşitli oyunlarda sahne ve oyun asistanlığı yaptı. Kapuska adlı oyunda oyuncu olarak yer aldı. Yazarlık eğitimlerine devam etmektedir. Illyria Diyarının Aslanları adlı çocuk oyununda oynamaktadır. Nushu Tiyatro'nun kurucularındandır.Şu anda kurucusu olduğu Nushu Tiyatro’nun 26. İKSV İstanbul Tiyatro Festivali’nde prömiyer yapan “Bir Tatlı Kaşığı Çamur” oyununda oynamaktadır.

Kurucu/Oyuncu

E (1).jpg

Yazar

Elif Candan

Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Dramatik Yazarlık Anasanat Dalı’ndan lisans derecesini, Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sahne Sanatları Anasanat Dalı’ndan yüksek lisans derecesini aldı. Doktora eğitimini, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Anabilim Dalı’nda tamamladı.

Tiyatroda feminist eleştiri, kadın oyunları, kadın yazarlar, toplumsal cinsiyet ve dişil yazın üzerine araştırmalar yapmaktadır. Prof. Dr. Fakiye Özsoysal danışmanlığında hazırlamış olduğu, “Tiyatromuzda Kadın Oyun Yazarlarının Yazma Biçimlerinin İncelenmesi ve Toplumsal Cinsiyet (1960-2014)” başlıklı doktora tezi alanda önemli bir boşluğu doldurur niteliktedir. Halen Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü’nde Dr. Öğretim Üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Image (6).jpeg

Pınar Akkuzu

Yönetmen

2004 yılında Hacettepe Üniversitesinden mezun oldu. Üniversitede Drama Topluluğu ile başladığı tiyatro hayatına uzun süre boyunca ''Tiyatro Oyunbaz''da oyunculuk ve reji asistanlığı yaparak devam etti. Ardından 2015 yılında ''Fiziksel Tiyatro ve Komedi Okulu''nu bitirerek ''Fiziksel Tiyatro Araştırmaları'' ekibinin kurucuları arasında yer aldı.Maske oyunculuğu, fiziksel hikaye anlatıcılığı, grotesk oyunculuk, clown, bufon gibi fiziksel tiyatro teknikleri üzerine yoğunlaştı. 2018 yılında ise Matteo Destro'nun İtalya San Miniato'da kurduğu ''Mask Movement Theatre Atelier'' okulunu bitirdi.

Halen maske tasarım /yapımcılığı ve oyunculuk yapmakta, maske oyunculuğuna dair atölyeler vermekte, Şatonun Altında oyununda oynamaktadır.

biz kimizler.jpeg

Gizem Akdoğan

Yardımcı Yönetmen

ceyda renkli.jpeg

Ceyda Özcan

Hareket Tasarımcısı

İstanbul Üniversitesi’nden 2010 yılında mezun oldu. 2014 senesinde Semaver Kumpanya’ da tiyatro eğitimi almaya başladı. Fiziksel Tiyatro ve Komedi Okulu’nda ve Craft Tiyatro Oyunculuk Okulu’nda eğitim aldı.

2016-2017 yıllarında BKM Mutfak’ta 4 Çeyrek 1 Tam projesinde, 2018-2019 yıllarında Vicdani’nin İçinde Bir Hissikablelvuku oyununda, 2019-2020 yılları arasında İzmir’in Kızları müzikalinde oynadı. 2022-2023 sezonunda Kumbaracı50’de Biraz Eksik Yaz Gecesi Biraz Fazla Rüyası oyununda oynadı.

1999-2006 yılları arası profesyonel ritmik cimnastik sporculuğu yaptı. 2014 yılında bünyesine katıldığı Galip Emre Dance Company’de asistan koreograflık ve oyuncu dansçılık rollerini 3 yıl boyunca üstlendi. 2017 yılında ODTÜ Dans Tiyatrosu Topluluğu’nu kurdu ve 1 sezon yönetti. 2018 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl yüksek lisans eğitimi için Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sahne Sanatları Anasanat Dalı Modern Dans Programı’na kabul aldı. 2018-19 sezonunda İDOBMDTİst bünyesinde çalıştı. 2022 yılında Studio Oyuncuları’nın 1.5 yıllık tiyatro ve oyunculuk eğitimini burslu olarak tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi, Müzik ve Sahne Sanatları bölümünde doktora öğrencisidir. 2010 yılından bu yana birçok yerli ve yabancı projede dansçı, oyuncu, koreograf olarak yer almaktadır.

biz kimizz.jpeg

Utku Kara

Işık & Sahne Tasarımcısı

biz kimizzz.jpeg

Hilal Polat

Kostüm Tasarımcısı

Işık, sahne ve projeksiyon tasarımcısı.

Çoğunlukla tiyatro ve dans alanında çalışıyor. Çağdaş sanat enstalasyonları resim, fotoğraf sergisi alanlarında da tasarımları bulunuyor. Mimar sinan üniversitesi devlet konservatuarı modern dans ana sanat dalında misafir öğretim görevlisi olarak dersler ve atölyeler yürütüyor. 

Köşe Sanatçı Kollektifi A Corner in The World festivali ve Olası işler topluluğu kurucularından. 

Olası işler ile tasarımdan yola çıkan sahne prodüksiyonları üretiyor. 

Son dönem çalışmalarında hareket anlatı, doğa ve ışık ilişkisi üzerine yoğunlaşıyor. Her alanda gösterişten uzaklaşma sadeleşme ve küçülmeye inanıyor. 

Kadıköy Kooperatifi gönüllüsü, kompost yapıyor, bostan bakıyor, bisiklete biniyor.

Hilal Polat 1979, Ankara doğumludur. İstanbul’da yaşayıp çalışmaktadır. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel bölümüne bir sene devam edip, aynı üniversitenin Resim bölümünden mezun oldu.

Sanatta disiplinler arası ortak dil oluşturmaya inanan Polat, tasarım, tiyatro, performans ve sanat yönetmenliği gibi yaratıcılığa alan açan pek çok imkanını deneyimleyerek üretim biçimini farklı perspektiflerle şekillendirmeyi araştırmaktadır. İşlerinde ‘geleneği’ çıkış noktası olarak kullanan ve plastik sanatlardaki formları diğer sanat dallarının imkanları ile birleştirmeye inanan Polat, içinde yaşayacağı kendine ait bir dünya kurma amacı(refleksi) ile çalışmalarına devam etmektedir.

98217ae2-b6c8-483f-bb32-b4f6444c0bd9_edited.jpg

Besteci, Şarkıcı, Şan eğitmeni, Ses tasarımcısı, Müzik Prodüktörü.

1984 yılında Lefkoşe’de doğdu. 2010 yılında DEU Devlet Konservatuvarı Opera bölümünü bitirdi. 2012’de Bizim Şarkımız adlı müzikalde başrol oynadı. Aynı yıl Kürşat Başar’ın Keşke Burada Olsaydın adlı albümünde Ayten Alpman’ın Ben Varım şarkısını seslendirdi. 2015 yılında ilk solo teklisi Leyla’yı yayınladı. 2018 yılında Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda şan eğitmenliği ve müzik prodüksiyonu dersleri verdi. Elektronik/Deneysel türünde bestelediği bale eseri RAM,  2019 yılında İzmir Devlet Opera ve Balesi’nde sahnelendi. 2021 yılından bu yana Cihangir Atölye Sahnesi’nde şan eğitmeni olarak çalışmaya devam ediyor, 2015’ten bu yana solo tekli ve albüm çalışmalarını yayınlıyor, kısa film, belgesel, reklam, bale ve tiyatro müzikleri besteliyor.

DSC06262.jpeg

Deniz Benzetsel

Afiş Tasarımcısı

Ortaokul ve lise yıllarını Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'nda Çellı Bölümü öğrencisi olarak bitirmiştir. Maltepe Üniversitesi Konservatuvarı'ndan Çello Bölümü mezunudur. Müzik kariyerinin yanı sıra dijital sanat türlerine ilgi duyan Deniz Benzetsel; dijital çizim, yapay zeka sanatı, illüstrasyon ve grafik tasarım gibi görsel sanat türlerinde kendini geliştirmiştir. Tasarım yolculuğuna Çek-Yat Film Jam ile başlamıştır. Dayanışmanın Kadın Hali Derneği'nde "Şiddetle Mücadele Haftası" projesinde tasarımcı olarak yer almıştır. Nushu Tiyatro'nun görsel tasarımlarını yapmıştır.

Berkay Özideş

Müzik Direktörü

berat.jpg

Berat Aydın

Koordinatör

Tiyatro eğitimini Okan Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro bölümünde tamamlayan Berat Aydın, konservatuvar yıllarından önce üç sene Semaver Kumpanya’da eğitim ve sahne arkasında görev almıştır. O yıllarda eş zamanla Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde de eğitimine devam ettikten sonra Gösteri Sanatları Akademisi’nde bir yıl kaldı. Eğitim yıllarında ve sonrasında çeşitli tiyatro oyunlarında oyuncu ve sahne arkasında görev aldı ve almaya devam ediyor.

bottom of page